תוצאות חיפוש

למידה מבוססת רק לא ידע

התכנית מציעה תהליך חשיבה ויצירה שמטרתו לבנות הוראה ייחודית לבית הספר המבוססת על עולמות העניין והנטייה הטבעית של המורים, מתוך הבנה של אוכלוסיית התלמידים.

הדרכה על אתר יישומטיקה

הדרכה על אתר יישומטיקה הכולל ישומונים וכלים מתוקשבים להוראת כלהנושאים במתמטיקה על פי תוכנית הלימודים. אפשרות לליווי פעיל לאורך שנת הלימודים על מנת לקדם שימוש יעיל ורציף בתוכן המוצע.

על מה דע מתמטיקה

חומרי לימוד, הכשרת מורים וליווי שנתי. שיעורים בהם משולבים יישומונים ייחודיים, הכשרות מורים בדגש על פדגוגיה, ובנוסף תמיכה אישית למורים. התוכנית מכסה את כל הנושאים בתוכנית הלימודים, משפרת את הלמידה ומרחיבה את מעגל הלומדים.

על מה דע מדעים

חומרי לימוד ייחודיים, הכשרות מורים בדגש פדגוגי, ליווי ותמיכה למורים בשטח. התוכנית מציעה מענים הן לחדוות ההוראה והן לחדוות היצירה והגילוי של התלמידים, באמצעות פעילויות המשלבות חידות, ניסויים מעשיים וכלים מתוקשבים.

מצוינות 2000 מדעים

מיטב חומרי הלימוד והמרצים מציבים אתגר חינוכי מעמיק לקבוצת התלמידים המובילה בשכבה ולמוריה, מתוך מגמה לקדם תרבות של מצוינות בית ספרית במדעים. בליווי מערך תומך של רכזי שטח מסורים המלוים אישית את המורים.

מצוינות 2000 מתמטיקה

מיטב חומרי הלימוד והמרצים מציבים אתגר חינוכי מעמיק לקבוצת התלמידים המובילה בשכבה ולמוריה, מתוך מגמה לקדם תרבות של מצוינות בית ספרית במתמטיקה. בליווי מערך תומך של רכזי שטח מסורים המלוים אישית את המורים.

בדיוק - חידונים ארציים במתמטיקה ובמדעים

חוויה תחרותית ויוצאת דופן לתלמידים מצטיינים במתמטיקה ובמדעים. חידונים בודדים או סדרת חידונים וירטואליים לפי שכבות גיל לפיתוח אוריינות מתמטית ומדעית.

אתר מדע ומעבר

מפגשי ההדרכה מקנים גישה חופשית לאתר מדע ומעבר - הבית החדש למורי המדעים. ממשק ידידותי במיוחד למאגר מעודכן ורענן של מגוון חומרים מבית היוצר שלנו: פעילויות בודדות ושיעורים שלמים, מצגות למורה, דפים לתלמיד ועוד.

אנרגיה וחשמל

חומרי לימוד והכשרת מורים. תוכנית לימוד רחבה ומעמיקה בנושא חשמל בדגש על ההיבט הסביבתי. התוכנית מותאמת להשתלמות למורי מדעים וקיימות וכוללת תכנים מגוונים: פעילויות, ניסויים, תחרויות וירטואליות ועוד.

משבר האקלים

השתלמות מורים קצרה והכוללת התנסויות מהנות, ניסויים, סימולציות וחקר. ההשתלמות מהווה הכנה לפעילות כיתתית המזמנת מספר מסלולים לפיתוח מיומנויות חקר, הפחתת חרדות ושינוי הרגלים בהקשר לשינוי האקלים.

פלסטיק בסביבה

תחרות ארצית, שנתית, רב שלבית, בין בתי ספר וכיתות בנושא פסולת פלסטיק. בתחרות אירוע פתיחה וירטואלי מיוחד, שלבי חקר תחרותיים וחווייתיים ואירוע סיום חגיגי בהשתתפות עשרת הקבוצות שיעפילו לגמר.

מאי נוחות לאי של נוחות

התוכנית מקנה כלים לפיתוח חוסן רגשי בקרב הצוות החינוכי, מעשירה את המשתלמים ברקע ביולוגי ופילוסופי על קשיים ומתרגלת התמודדות מתוך הבנת מנגנונים אלה.

לחשוב מדע

הדרכת מורים לטיפוח הסקרנות והיצירתיות ולפיתוח חשיבה מדעית וביקורתית של תלמידים. ההכשרה כוללת סדנאות ושיעורי הדגמה של המרצה לתלמידים בכיתות בהן מלמדים המורים המשתתפים בהשתלמות.

אנרגיה מבטיחה ומקיימת

תחרות רב שלבית בהובלת מורי המדעים או הגיאוגרפיה. למידה אחרת ומגבשת, מבוססת פרויקט PBL. שלבי התחרות כוללים חידונים, משימות קהילתיות, משימות חקר ואירוע גמר חגיגי. תהליך שנתי הכולל הכנת מורים לפני כל שלב.

אורח חיים בריא

סדנת ליווי והדרכה למורי מדעים וספורט בתכנון יום שיא בנושא אורח חיים בריא בו יתנסו התלמידים במגוון פעילויות מדעיות העוסקות בהיבטים שונים הקשורים לבריאות התלמידים.

STEAM

הכשרת מורי מדעים להוראת פרקים בטכנולוגיה על ידי הנדסה הפוכה של מערכות טכנולוגיות פשוטות. STEAM היא גישה חינוכית רב־תחומית המאפשרת למידה בו זמנית של עקרונות מדעיים, טכנולוגיים, מתמטיים, הנדסים ועיצוביים.
דילוג לתוכן